به هنگام خرید سرور مجازی ویندوز و لینوکس به چه نکاتی دقت کنیم؟

خلاصه ای در خصوص اینکه سرور مجازی چیست به این شکل می توان توضیح داد، در واقع با توجه به قدرت و منابع سخت افزاری سرور اصلی که سروری قدرتمند از لحاظ سخت افزاری می باشد، تعداد معینی ماشین مجازی ساخته می شود و به کاربران ارائه داده می شود که هر کدام به عنوان یک سیستم مجزا و جداگانه عمل می کنند و این منابع به صورت اشتراکی در اختیار آن تعداد از کاربران قرار داده می شود و پروسه خرید سرور مجازی ویندوز استارت می خورد.
سرورهای مجازی سریع هستند و کاربر منابع بیشتری نسبت به میزبانی و سرور اشتراکی در اختیار دارد.
با توجه به داشتن دسترسی به ریشه یا روت سرور ، می توان هر پیکربندی و شخصی سازی را انجام داد و کنترل بیشتری بر روی محیط میزبانی و سیستم عامل داشت و از هر نرم افزاری نیز می شود استفاده و نصب و راه اندازی نمود.

هر سرور یا ماشین مجازی به صورت کاملا مستقل نسبت به سایر ماشین ها عمل می کند و به همین خاطر هر یوزر می تواند از سیستم عامل های متفاوت با نسخه های گوناگون استفاده کنند (که معنی انعطاف پذیری سرور مشخص می شود).بر روی هاست های اشتراکی عملکرد هر کاربر و اکانت بر روی مابقی سرویس ها اثر منفی خواهد داشت ولی در سرور مجازی ثبات و اطمینان بالاتری وجود دارد.

معایب خرید سرور مجازی ویندوز نسبت به لینوکس :

اگر به این پاراگراف دقت کنیم می توانیم با بر شمردن مزایای سرور مجازی لینوکس تفاوتش را با خرید vps ویندوز متوجه شویم، لینوکس سیستم عاملی است بر پایه یونیکس و Open Source شامل مواردی چون PHP، MySQL، PostgreSQL، Python، Ruby،SSH می باشد که در زبان برنامه نویسی php حائز اهمیت است
مواردی چون سرعت و عملکرد ، قابلیت ها ، سازگاری و امنیت در سرور لینوکس بسیار با اهمیت است. به این معنی که در مورد میزبانی لینوکس وب سایت در سرور لینوکس بارگذاری خواهد شد، در واقع به بیان ساده تر ایجاد سایت درون سیستم عامل و محیط لینوکس بر روی سرور لینوکس.

مزیت خرید سرور مجازی ویندوز نسبت به لینوکس :

یکی از تفاوت های اصلی خرید vps ویندوز در خصوص نرم افزار منوط به وب سرورها می باشد
Apache یک نرم افزار سمت سرور می باشد در سرور لینوکسی که در مقابل سرویس iis در سرورهای ویندوزی می باشد و باعث می شود برنامه های کاربردی وب سرور در اینترنت، وب سایت مورد نظر را مدیریت کند.

با توجه به بررسی های بوجود آمده به دلیل سهولت و راحتی و قدمت بیشتر ویندوز مزیت ان را می توان همین مورد نام برد.

نوع پشتیبانی در زبان که ویندوز از زبانهای ASP و ASP.NET پشتیبانی می کند که تنها در سرورهای ویندوز قابل اجرا می باشد و لینوکس آنها را پشتیبانی نمی کند و همچنین نوع پایگاه داده هر کدام که سرور مجازی ویندوزی از دیتابیس sql server و سرور مجازی لینوکس از بانک اطلاتی mysql بهره مند می باشند.

خرید سرور مجازی لینوکس مناسب چه کسانی است :

همانند میزبانی های اشتراكی در سرورهای مجازی ، نحوه مدیریت منابع اختصاص داده شده به كاربر علاوه بر اینکه از طریق كنترل پنل انجام می شود ، كاربران سرورهای مجازی به سیستم عامل سرور نیز دسترسی دارند (این دسترسی در سرویس های وب هاستینگ با پایه لینوكس با دسترسی Root شناخته می شود) که خود این دسترسی به سیستم عامل مزیتی دارد و كاربر معمولا محدودیتی در استفاده از نرم افزارهای مورد نیاز خود ندارد و هر نرم افزاری را در صورتیكه توسط سیستم عامل قابل پشتیبانی باشد، می تواند بر روی سرویس خود نصب كند.
از معروفترین و معتبرترین های خرید سرور مجازی لینوکس می توان به کنترل پنل های دایرکت ادمین – سی پنل و پلسک اشاره کرد که از نظر افراد کاربر پسند و مورد استفاده بالایی قرار گرفته است .
از ویژگی های لینوکس می توان به رایگان – مصرف پایین از منابع – اشغال کمتر فضای دیسک اشاره کرد.
این سرور ها از لحاظ توانایی اجرا (CPU و RAM) معمولا از سرور های دیگر قویتر می باشند .

خرید سرور مجازی ویندوز مناسب چه کسانی است :

اگر عیبی در سرور لینوکس عنوان کنیم خود دلیل برای خرید سرور مجازی ویندوز یا vps ویندوز خواهد بود ، یکی از معایبی که بتوان اعلام نمود این است که مدیریت سرورمجازی لینوکس خریداری شده بر عهده خود کاربر است چون تمام نرم افزار هایی که کاربر نیاز دارد در زمان خریداری ماشین از سمت هاستینگ نصب و تست می گردد اما مابقی نرم افزارها و ماژول ها را به عهده نمی گیرند و توسط شخص کاربر مدیریت می شود با این حال به عنوان پشتیبانی از سمت میزبانی راهنمایی تا حدی صورت می پذیرد لذا نسبتا باید دانش بیشتری در خصوص محیط کار در حالت کامند داشت.
در نتیجه خرید سرور مجازی ویندوز به خاطر محیط گرافیکی مرسوم تر و راحتی در استفاده و قابل فهم تر بودن مناسب اغلب افراد می باشد و کاربران بیشتری را به سمت خود کشیده است.

نکات طلایی که به هنگام خرید vps ایران مورد توجه قرار نمی گیرند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *