سرور مجازی چیست و هر آنچه بایستی در مورد آن بدانید

اگر کاربر حرفه ای هستید و به دنبال یک میزبانی مناسب برای بارگذاری پرسرعت سایت خود هستید پیشنهاد ما به شما کسب اطلاعات درباره ی سرور مجازی چیست است.

در سرورهای مجازی شما علاوه بر داشتن فضای دیسک بالا , پهنای باند بسیار مناسبی نیز در اختیار سایت و بازدیدکنندگان از سایت شما قرار می گیرد.در شرکت های میزبانی علاوه بر سرور های فیزیکی که در اختیار کاربران در دیتاسنتر قرار می گیرد ماشین های مجازی نیز با منابع مناسب بر پایه تکنولوژی مجازی سازی نصب و راه اندازی می گردد.

در حقیقت می توان در پاسخ VPS چیست گفت VPS بر پایه نرم افزارهای قدرتمند مجازی ساز شکل می گیرد.بنابراین اگر صاحب یک سایت فروشگاهی بزرگ هستید و یا اینکه سایتی دارید که جهت بارگذاری و پردازش به منابع بسیار بالایی نیاز دارید می بایست نسبت به تهیه سرور مجازی ویندوز اقدام نمایید.

همانطور که می دانید دو نوع میزبانی وجود دارد که شما به عنوان یک طراح و مالک یک وبسایت بایستی یکی از این دو نوع را متناسب با سایت طراحی شده خریداری نمایید.میزبانی نوع اول سرویس میزبانی اشتراکی است که مناسب برای سایت های کوچک و متوسط است.

در این سرویس ها منابع سخت افزاری که از سمت سرور در اختیار شما قرار می گیرد بسیار محدود می باشد.میزبانی نوع دوم سرور مجازی است که مناسب برای سایت های حرفه ای و فروشگاه های بزرگ اینترنتی است.در این سرویس ها منابع سخت افزاری که از سمت شرکت میزبانی در اختیار شما قرار می گیرد بسیار زیادتر از سرویس های اشتراکی است و محدودیت استفاده از منابع در این سرویس نسبت به سرویس اشتراکی کمتر می باشد.

مورد بعدی دیگری که بایستی بررسی نمایید پهنای باند است که در VPS میزان پهنای باندی که در اختیار شما قرار می گیرد چندین برابر سرویس اشتراکی است.

در این سرویس با توجه به اینکه دسترسی مستقیم به سرور برای کاربران وجود دارد به محض آمدن آپدیت جدید برای سیستم عامل نصب شده و یا نرم افزار ها کاربران می توانند نسبت به نصب آپدیت امنیتی اقدام نمایند در نتیجه این سرویس ها از امنیت بالایی نیز برخوردار هستد.

vps یا سرور مجازی چیست

سرور مجازی سرویسی است که برای کاربران حرفه ای در دنیای میزبانی از سمت شرکت های هاستینگ ارایه می شود.در این سرویس ها امنیت در بالاترین حد ممکن بوده و کاربران دسترسی مستقیم به vps داشته و می توانند نرم افزارهای مد نظر خود را نصب و یا تغییرات مد نظر خود را در فایروال و قسمت های دیگر سیستم عامل سروری خود انجام دهند در امتداد مقاله سرور مجازی ویندوز و سرور مجازی لینوکس امنیت و نحوه ی مجازی سازی را در پاسخ به سرور مجازی چیست بررسی خواهیم کرد .

پس اگر به دنبال سرویسی هستید که بتوانید تمامی قسمت های آن را مدیریت نمایید و منابع نرم افزاری و سخت افزاری بیشتری در اختیار سایت شما قرار گیرد پیشنهاد استفاده از سرور مجازی است.

vpsدر حقیقت می توان گفت سرور مجازی یک ماشین مجازی است که از تکنولوژی virtulization بهره می برد.

کاربرد و مزایای سرور مجازی vps

در سرویس های اشتراکی بسیاری از سایت های بزرگ با مشکلات کمبود منابع مواجه می شوند بنابراین اگر سایت بزرگی دارید که پیش بینی می نمایید که در آینده ای نزدیک تعداد بازدید کنندگان لحظه ای سایت شما بسیار بالاست می بایست از سرور مجازی vps استفاده نمایید.

کاربرد و مزایای سرور مجازی در راه اندازی فروشگاه های بزرگ اینترنتی و یا پرتابل های سازمانی است که در بسیاری از شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی استفاده می شود.

کاربرد و مزایای vps در راه اندازی سایت هایی است که به دیتابیس های بزرگی نیاز دارند همچنین در صورتی که تعداد بازدیدکنندگان لحظه ای سایت شما بالا است می بایست از vps  استفاده نمایید

میزبانی سرور مجازی لینوکس چیست

در پاسخ به پرسش سرور مجازی چیست شرکتهای هاستینگ فراوانی میزبانی سرور مجازی انجام می دهند اما شما بایستی بدانید این میزبانی سرور مجازی پلن و سرویس های متفاوتی دارد از جمله:

  • vps لینوکس
  •  سرور مجازی ویندوز

https://www.ovh.com/world/vps/

 

در این بخش به بررسی سرور مجازی linux پرداخته در صورتی که طراحی سایت شما بر پایه زبان برنامه نویسی php است و یا از سیستم های مدیریت محتوایی همچون وردپرس استفاده کرده اید پیشنهاد ما به شما جهت را اندازی سایت مورد نظر خود استفاده از سرور مجازی لینوکس است.

 

در این سرویس یک ماشین مجازی با منابع سخت افزاری مناسب جهت پردازش سایت در اختیار شما قرار می گیرد.

در سرور مجازی LINUX شما می توانید انواع کنترل پنل های لینوکسی برای مدیریت فایل و دیتابیس های خود را نصب نمایید.

در این سرویس معمولا سیستم عامل های لینوکسی همچون centos و Ubuntu نصب می گردد که از جمله محبوب ترین سیستم عامل های لینوکسی برای راه اندازی سرور مجازی لینوکس هستند.

سرور مجازی ویندوز چیست

پس از بررسی سرور مجازی لینوکس در امتداد پرسش سرور مجازی چیست به بررسی سرور مجازی ویندوز پرداخته در صورتی که طراحی سایت شما بر پایه زبان برنامه نویسی ASP.NET است و یا از سیستم های مدیریت محتوایی همچون dotnetnuke استفاده کرده اید.

پیشنهاد ما به شما جهت را اندازی سایت مورد نظر خود استفاده از سرور مجازی ویندوز است.

در سرویس  سرور مجازی  WINDOWS یک ماشین مجازی با منابع سخت افزاری مناسب جهت پردازش سایت در اختیار شما قرار می گیرد.

در سرور مجازی ویندوز  شما می توانید انواع کنترل پنل های ویندوزی  برای مدیریت فایل و دیتابیس های خود را نصب نمایید. سرور مجازی ویندوز از وب سرور قدرتمند IIS و سیستم عامل محبوب سرور مایکروسافت استفاده می کند.

به شما پیشنهاد می کنیم قبل از خرید سرور مجازی مقاله ما با موضوع نکات طلایی در خصوص خرید vps مطالعه کنید.

 

 

نکات طلایی در خصوص خرید vps

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *