همه چیز درباره ی قیمت سرور مجازی

در این مقاله قصد داریم در رابطه با قیمت سرور مجازی صحبت کنیم. برای سفارش سرور مجازی حرفه ای شرکت های هاستینگ بسیار زیادی وجود دارد

برای کاربران قیمت vps و همچنین پشتیبانی از آن بسیار مهم می باشد. آیا سروی با قیمت مناسب همراه با پشتیبانی ۲۴ ساعته و کیفیت خوب وجود دارد؟در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

قیمت-سرور-مجازی

قیمت سرور مجازی ویندوز

در ابتدای امر بایستی گفت که به هنگام مقایسه قیمت سرور مجازی ، سرور مجازی ویندوز نسبت به سرور مجازی لینوکس بالاتر است آن هم به این دلیل که سیستم عامل ویندوز متن باز نمی باشند.

کاربرانی که به دنبال  سرور ویندوزی هستند تا بعضا وب سایت خود را که با زبان برنامه نویسی php و یا ASP نوشته اند و یا از پایگاه داده mssql استفاده می کنند.

به این سرور ویندوزی رجوع می کنند قیمت وی پی اس برای این کاربران مهم می باشد. همانطور که می دانید قیمت های متفاوتی در شرکت های هاستینگ موجود می باشد، اما چیزی که مهم است کیفیت و پایداری آن سرور هست.

کاربران حاضر هستند تا سروری را خریداری کنند که کیفیت و در دسترس بودن بالایی داشته باشند و همچنین در صورتی که سرور از دسترس خارج شود شرکت هاستینگ در کمترین زمان ممکن به آن رسیدگی کند.

بعضا کاربران به طور اتفاقی اطلاعاتی را در سرور از دست میدهند، آیا شرکت هاستینگ هز اطلاعات کاربر بک آپ تهیه کرده است؟

ایجاد تمایز در نحوه پشتیبانی از سرور مجازی حرفه ای کاربران تفاوتی را در بین شرکت های هاستینگ ایجاد می کند.

vps-حرفه-ای

سرور مجازی حرفه ای

سرور مجازی حرفه ای مناسب کاربرانی می باشد که سایتهایشان بازدیدی بالا دارد بنابراین نیازمند پهنای باند بالایی می باشند.خدمات سرور مجازی حرفه ای با پلن های متفاوی عرضه می شود.

از جمله کشورهایی که vps حرفه ای هاست می شوند را می توان اروپا، فرانسه، آلمان را نام برد.

سرور-مجازی-حرفه-ای

قیمت سرور مجازی ارزان

کیفیت و قیمت سرور مجازی می تواند متفاوت باشد. اما به طور حتم اگر قیمت سرور مجازی ارزان باشد بایستی منتظر مشکلات در آینده باشید.

به طور مثال شما نیاز داری تا تغییراتی را در سرور خود انجام دهید و اطلاعات کافی از آن را ندارید میتوانید به شرکت هاستینگ اعلام نمایید تا این مورد را برای شما انجام دهند.

اما بسیاری از شرکت های هاستینگ شما را به پرداخت هزینه ارجاع میدهند. اما هاستینگ هایی هم هستن که ممکن است در ابتدا هزینه نسبتا بالایی از شما دریافت کنند.بنابراین ارایه ی VPS  ارزان بی حکمت نبوده.

اما در سرور مجازی ارزان تمامی پشتیبانی های لازم را اعم از پشتیبان گیری از سرور تغییرات درخواستی کاربر و پشتیبانی ۲۴ ساعته را از سرور شما بعید است به درستی انجام شود.

سرور-مجازی-ارزان

قیمت اجاره سرور مجازی

در حقیقت در ابتدا بایستی گفت که منظور از اجاره سرور مجازی همان فروش vps  می باشد.قیمت اجاره ی سرور مجازی به عوامل متعددی بستگی دارد که 2 فاکتور مهم و تاثیرگذار بر روی آنرا می توان محل هاستینگ و دیگری را محل قرارگیری سرور نام برد.

برای سفارش دهنده سرور مجازی مهم است که سرور خود در چه موقعیت می باشد.آیا در ایران میزبانی می شود و یا در خارج از کشور.

به عنوان مثال کاربری قصد خرید سرور مجازی کانادا را دارد و پایداری آن بسیار واسه کاربر مهم می باشد.

 

با خرید vds  سرور مجازی کانادا به این شرایط که منابع اختصاص داده شده فقط برای کاربر می باشد، رم و پردازنده و حافظه مختص کاربر می باشد و هیچ شباهتی با سرور vps ندارد.

برخی از شرکت های هاستینگ هزینه vps را به صورت ماهیانه دریافت می کنند تا در صورتی که کاربر از سرور خود ناراضی بود برای ماه بعد سرور خود را کنسل کند.

اما برخی شرکت ها هزینه را از کاربر سالیانه دریافت میکند، آیا در صورت اعلام نارضایتی کاربر هزینه باقی مانده و تعداد ماههای باقی مانده را به کاربر برگشت میدهد یا خیر؟ این نکته ای است که کاربر باید سوالات خود را قبل از خرید سرویس از بخش فروش شرکت سوال کند.

سرور مجازی کانادا
سرور مجازی کانادا

خرید سرور مجازی حرفه ای

یک سرور مجازی در صورتی برچسب حرفه را به خود می گیرد که ابتدا همیشه در دسترس باشد دارای ping مناسب باشد، همچین پشتیبانی آن ۲۴ ساعته باشد، به عنوان مثال سرور مجازی کانادا با توجه به اینکه موقعیت آن در کانادا می باشد و شرکت ایرانی که آن را به فروش میرساند در صورتی که برای یکی از سرور ها مشکلی میش آید باید با شرکت ارائه دهنده که در کاندا میباشد مکاتبه کند.

این مکاتبه ممکن است زمان بر باشد و سرور کاربر برای ساعت ها در دسترس نباشد . تمامی استفاده کننده ها باید به این نکته توجه کنند.

در صورتی که سرور کاربر در ایران باشد شرکت ایرانی در کمترین زمان ممکن به سرور کاربر مراجعه میکند و مشکل سرور را برطرف می کند.

خرید سرور مجازی کانادا

یکی از کشور های ارائه دهنده سرور کشور کانادا می باشد که کیفیت مناسبی دارد. خیلی از شرکت ها سرور های سخت افزاری اجاره می کنند و سرور های مجازی بر روی آن اجرا می کنند.

vps کانادا برای برخی از کاربران انتخاب مناسبی می باشد، می توان برروی آن سرویس ایمیل نصب کرد و ارتباط راحت تری با مشتریان خارجی برقرار نمود.

یا با نصب کنترل پنل و ساخت وب سایت، سایت خود را منتشر کند. اینکه دقیقا کدام سرور خارجی و یا ایرانی بهتر است نمیتوان نظری دارید. این مورد کاملا بستگی به استفاده کاربر دارد.

سرور مجازی ویندوز کانادا

میتوان بر روی سرور مجازی ویندوز و یا لینوکس نصب کرد . اما برای نصب ویندوز نیاز به منابع بیشتری می باشد.

ممکن است منابع رم و پردازنده و همچنین فضای دیسک بیشتری مصرف کند. اما کاربرانی که میخواهند وب سایت هایی بر پایه زبان برنامه نویسی asp  و یاhtml  و php  راه اندازی کنند میتوانند از این سرور استفاده کنند.

با نصب کنترل پنل در سرور نیاز به ریموت دسکتاپ کمتر است و اکثر نیاز ها از همان کنترل پنل قابل حل می باشد. با خرید سرور مجازی ویندوز کانادا میتوان به این مهم دست یافت.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ما در مورد ” نکات طلایی در مورد بهترین سرور مجازی ” می باشد را بخوانید.

بهترین-سرور-مجازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *